Singapur

Singapur Seyahat Fikirleri

Singapur, başlangıçta 1819 yılında İngiliz ticaret kolonisi olarak kurulan bir şehir devletidir. Bugün inanılmaz derecede modern ve kozmopolit olan uluslararası bir ülke haline gelmiştir. Bu ülkede güçlü bir finans endüstrisi ve buna bağlı olarak güçlü bir iş ahlakı var. Dünyanın en zengin şehirlerinden biridir ve dünyanın en işlek limanlarından birine sahiptir.

Güneydoğu Asya’ya açılan bir kapı görevi görmektedir ve birçok gezgin kendilerini bu bölgeye girmeye ya da çıkmaya şartlandırmışlardır. Havaalanı elverişlidir, bölge ve dünya çapında birçok ucuz uçuş sunmaktadır. Bölgeyi keşfetmek için en az iki veya üç gün vermeniz iyi olacaktır, çünkü görülmeye değer harika mahalleler ve görülmeye değer yerler vardır.

Şehirde, nüfusun çoğunluğu Hint, Malay veya Çin kökenlidir. Bu kültürler, bölgenin kültürünü, yemeğini ve dinini çarpıcı biçimde etkilemiştir. Çok iyi yemek ve alışveriş seçenekleriyle etkileyici bir Küçük Hindistan alanı bulacaksınız. Aynı şekilde, Chinatown bölgesinde çok çeşitli yiyecekler alabileceğiniz indirim mağazalarının yanı sıra harika yemek seçenekleri de bulunmaktadır.

Singapur, Güneydoğu Asya’daki diğer şehirlerden daha pahalıdır, ancak çoğu batı kentinden daha ucuzdur. Şehirde ucuza kalabileceğiniz çok sayıda hostel vardır. Yemek de oldukça ucuz. Bazı harika Asya tarzı yemekler sunan kasabada birçok deniz ürünleri restoranı var. Genel bir kural olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde karşılık gelen bir yemek için ödeyeceğinizin yaklaşık üçte ikisini ödemeniz muhtemeldir.

Singapur’da taksi bulmak kolaydır. Taksimetre kullanırlar ve her mesafeye giderler, fiyatları bellidir, böylece Güneydoğu Asya’da başka bir yerde ki gibi pazarlık etmek konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Şehirde sizi gitmek isteyebileceğiniz çoğu yere götürecek çok kullanışlı ve uygun fiyatlı bir metro sistemi de bulunmaktadır.

Singapur’da ki kültür gibi, şehir genelindeki yemekler de gerçekten Hint, Malay ve Çin mutfağının bir birleşimidir. Bir çoğu köri veya Asya baharatları ile servis edilen birçok deniz ürünleri seçeneği vardır. Little India bölgesinde de mükemmel Hint yemekleri bulabilirsiniz.

Biber Yengeç: Bu yemek, biber sosu ile kaplanmış bir yengeç ile yapılır. Çanakta, tipik olarak bölgede yaygın olan bir çamur yengeç kullanır. Çok az baharatla şaşırtıcı derecede hafiftir, sos domates ve biberlerden yapılır.

Laksa: Erişte ve karides ile yapılan bir hindistan cevizi köri çorbası. Tipik olarak çok baharatlı bir yemektir. Çin ve Malezya mutfaklarını Endonezya’dan ince bir etki ile birleştiren bir kombinasyon.

Popiah: Bunlar ya taze ya da kızartılmış popüler börekler . Genellikle sebzelerle ve karideslerle doldurulur ve bir pirinç unu paketine sarılır. Meze veya atıştırmalık olarak servis edilebilir.

Marina Bay Sands Singapore

Sonsuzluk havuzu ve spa, canlı restoranlar ve barlar içeren oldukça hareketli otel ve alışveriş merkezi şeklinde bir yerdir.

Sentosa Adası

Sentosa, Singapur’un güney sahilinde, şehre karayolu, teleferik, yaya geçidi ve monoray ile bağlanmış bir ada tesisidir. Sentosa İstasyonu’nun yanında Tiger Sky Tower, Endonezya’ya kadar uzanan panoramik manzaralara sahiptir. Güney sahilinde, Palawan Plajı yemek tezgahları ve barlarla kaplı ve küçük bir açık deniz adasına asma köprü bulunuyor. Palmiye kaplı, hilal şeklindeki Tanjong Plajı ise sakinlik isteyenler içindir.

Gardens by the Bay

Gardens by the Bay, Singapur Merkez Bölgesi’nde, Marina Rezervuarının bitişiğindeki 101 hektarlık geri kazanılmış araziyi kapsayan bir doğa parkıdır. Park, sahildeki üç bahçeden oluşur: Bay South Garden, Bay East Garden ve Bay Central Garden.

Singapur Hakkında

Danışmanlık Hizmeti verdiğimiz şehirleri görmek için haritanın sol üst köşesinde bulunan buton üzerindeki ok işaretine tıklayınız

Singapur Günlük Bütçe ( $ Usd )

Gezgin 24$
Ucuz 44$
Turist 114$
Lüks 314$

Bu ortalama seyahat fiyatları, kendi seyahat bütçenizi planlamanıza yardımcı olmak için danışmanlarımız tarafından hazırlanmıştır

Singapur Ne Kadar Pahalı ?

Günlük Konaklama - Ortalama - 1 Kişi 58$
Günlük Yemek - Ortalama - 1 Kişi 19$
Şehirler Arası Seyahat 22$
Eğlence 40$

Turist bütçesine göre verilmiş fiyatlardır. Daha uygun ya da daha pahalı seçenekler mevcuttur. Seyahat danışmanınız bu konuda size seçenekleri sunacaktır

İpuçları

  Zouk Bar

  Dünyanın en iyi barlarından biri kabul edilir

  Singapur harika bir gece hayatına sahip ve büyük bir uluslararası şehir olarak, birçok müzisyen Asya’yı gezerken buraya geliyor. Bazı popüler sanatçıları görmek için en iyi yer süper kulüp Zouk’tur ve dünyanın en iyi kulüplerinden biri olarak kabul edilir. Şehirin gece hayatı Three Quays, Boat, Clarke ve Robertson civarında gerçekleşir.

  Küçük Öneriler

  Seyahat kalitenizi artıracak öneriler

  Deodorant / Anti-Perspirant – Singapur nemli bir ülke olduğundan çok terlemeyi göze alın ve yanınızda deodorant bulundurun.
  Güneş Gözlükleri / Güneş Kremi – Singapur genellikle aydınlık ve güneşlidir.Bu nedenle güneş gözlüğü ve kremi mutlaka yanınızda bulunmalı.
  Şemsiye – Yıl boyunca yağış var. Ancak, yağmur uzun sürmez (genellikle).Ama siz yinede bir şemsiye bulundurun.
  Şort / Yarım Pantolon – Singapur sıcak ve nemlidir. klima tüm toplu taşıma araçlarında (birkaç kamu otobüsü hariç) ve hemen hemen tüm iç alanlarda mevcut olmasına rağmen, hafif giysiler giymeniz önerilir. Bazı ibadet yerlerinin ziyaretçilerin muhafazakar giyinmelerini gerektirebileceğini unutmayın.