Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular
  +Neden Danışmanlık Ücreti Ödeyeyim ?

  Genel olarak en çok sorulan soru budur. İnternet çağında yaşadığımızı düşünürsek, bir çok bilgiye internet üzerinden ulaşabileceğimizi biliyoruz.

  Tabi ki seyahatinizi kendiniz planlayabilirsiniz. Bilgilerin belkide bir çoğunu internet üzerinden bulabilirsiniz. Sorun doğru bilgiyi bulmak ve hepsini bir araya getirmekte. Plan My Trip danışmanları, hizmet verdiğimiz ülkelerde uzun süre kalmış ve ülkeler hakkında belki de internet ortamında bulamayacağınız bir çok bilgiye sahip insanlardır. Zamanımızın çoğunu, hizmet verdiğimiz ülkelerde en iyi yerleri bulmak için harcadık. İnternet ortamında bir çok inceleme yazısı, puanlama vb nun gibi bilgilerin aslında hatalı olduğunu, önemli olanın pratik bilgiler olduğunu bizzat deneyimleyerek öğrendik. Seyahat planınızda önerdiğimiz her bilginin gerçek olduğunu bilmenizi istiyoruz. Belki de bir yemeğe harcayacağınız paraya üç öğün yemek yiyebileceğiniz ve buna benzer bütçenizi rahatlatabilecek çözümler sunuyoruz. Danışmanlarımızın bizzat elde ettiği pratik bilgiler sayesinde, sorunsuz, rahat bir seyahat deneyimi yaşayacağınıza inanıyoruz.

  A dan Z ye seyahatinizin her anını planlıyoruz. Seyahatinizde sürpriz masraflar çıkmaması için size gerekil tüm bilgileri veriyoruz. Gittiğiniz yerde, seyahat planı dahilinde ulaşmak istediğiniz yerlere ulaşmak için gerekli tüm alternatif ulaşım seçeneklerini sunuyor ve bütçenize göre alternatif ulaşım seçenekleri sunuyoruz.

  Önerdiğimiz restoranlardaki ortalama fiyatları size yola çıkmadan önce hazırladığımız seyahat planında yazıyor ve ekstra bir sürprizle karşılaşmamanızı sağlıyoruz.

  Bulunduğunuz ülkede ki taksimetre fiyatlarını size söylüyor ve gideceğiniz yerler arasındaki mesafeleri daha önce hazırladığımız danışmanlık paketinde size yazıyor ve ortalama taksi, tuk tuk, otobüs, tren ve bunun gibi ulaşım araçlarının maliyetleri hakkında size bilgi veriyoruz.

  Seyahatinizi bize bildirdiğiniz bütçe dahilinde planlıyor ve bu bütçenin dışına çıkılmayacağının garantisini veriyoruz. Tabi bizim verdiğimiz plan dışında bir aktivite yapmazsanız.

  Premium ve Vip paketlerimizde bizim yardımımıza ihtiyaç duyduğunuz her an bizimle anlık olarak iletişim kurmanıza olanak veriyoruz.

  Dilerseniz sizin için şehirler arası, ülkeler arası uçak biletlerini araştırıyor ve en uygun bileti bulmanıza yardımcı oluyoruz.

  Yine dilerseniz sizin için otel rezervasyonlarını siz seyahata çıkmadan önce buradan yaptırıp, sizin ödemeyi gittiğinizde otele yapmanızı sağlayabiliyoruz.

  Dil konusunda sıkıntı yaşadığınız bazı zamanlarda, whatsapp grubu üzerinden sizin için dil desteği verebiliyoruz.

  Gittiğiniz yerde yol bulmakta sıkıntı yaşadığınız anda Online Yardım grubu üzerinden bize konumunuzu yolladığınız anda sizi bulunduğunuz yerden istediğiniz ulaşım aracı ya da yürüyerek çıkarıp, dilediğiniz yere ulaşmanızı sağlıyoruz.

  Sizin için Vip paketimizde bulunan Türkçe Sesli Rehber hizmetini veriyoruz. Sadece görmek değil, duymakta istersiniz diye.

  Bize hizmetlerimiz hakkında sormak istediğiniz herhangi bir soru olursa iletişim kanallarımızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

  Siz rüya seyahatinizi düşünün, biz bu seyahati planlayalım. Siz tam olarak nasıl isterseniz

  +Plan My Trip Nasıl Çalışıyor ?

  PMT Ekibi her fırsat bulduğunda yeni ülkeler ziyaret eden serbest danışmanlardan oluşmaktadır. Bize attığınız ilk e-posta ile birlikte, sizin seyahat etmek istediğiniz ülke ya da ülkelerle ilgili, tarafınıza bir danışman atanacaktır. Sitemiz üzerinde bulunan ve seyahat tercihlerinizi öğrenmemiz için doldurduğunuz forma göre danışmanınız sizinle kısa bir süre sohbet edecek ve bir kaç küçük öneri sunacaktır. Bu dakikadan itibaren seyahatini planlamamızı isterseniz, vereceğiniz onay ve yapacağınız ödemenin ardından 48-72 saat içerisinde çok detaylı bir seyahat planı tarafınıza mail yoluyla pdf şeklinde yollanacaktır.

  +Sesli Rehber Ne Demektir ?

  Size verdiğimiz seyahat planı içinde bulunan, gezeceğiniz yerler hakkında önceden oluşturduğumuz, gezdiğiniz yerin tüm bilgilerini, tarihini anlatan Türkçe ses kayıtlarıdır. Bu kayıtlar seyahat planınız ile birlikte tarafınıza mail, whatsapp yolu ile gönderilecek ve bu ses kayıtlarını telefonunuza indirip, size tavsiye ettiğimiz yerleri gezerken kulaklığınızı takıp Türkçe olarak dinleyebileceksiniz. Böylelikle sanki yanınızda bir rehber varmış gibi gezdiğiniz yerleri sadece görmeyip, hakkında gerekli olan tüm bilgileri de telefonunuz üzerinden dinleyebileceksiniz.

  +Online Yardım Ne Demektir ?

  Eğer Premium ya da Vip paketlerimizden bir tanesini seçerseniz, seyahatiniz, planladığımız günden itibaren, sadece danışmanınız ve sizin aranızda bulunduğunuz bir whatsapp grubu kurulacak ve bu grup üzerinden seyahatiniz sırasında yaşayacağınız en ufak bir aksaklıkta, danışmanınıza ulaşarak gerekli yardımı alacaksınız. Bu yardımın saatleri bulunduğunuz ülkenin saatine göre 08:00 – 12:00 arasında günde 30-60 dakika arasında olabilecektir. Whatsapp grubunda sorununuz her ne ise anında müdahale edilecektir.

  Misal bulunduğunuz yerde yolu bulamıyorsunuz;

  Whatsapp üzerinden konumunuzu danışmanımıza yolladığınız zaman beş dakika içerisinde bulunduğunuz yerden, gitmek istediğiniz yere sizi yönlendirecek ve bunun için gerekli bilgileri size verecektir.

  Ya da; İngilizcenin yeterli değil ama o an ihtiyacınız oldu. Danışmanımız dilerseniz sesli görüme ile karşınızdaki kişi ile görüşüp sorununuzu anlatacak ve karşı tarafın cevabını size iletecektir.

  Bunun gibi, istediğiniz ve yardıma ihtiyacınız olan her konuda danışmanlarımız her an yanı başınızda olacak ve sizin oldukça güvenli ve rahat bir yolculuk yapmanızı sağlayacaklardır.

  +E-Posta Yardımı Ne Demektir ?

  Standart paket dahilinde bulunan ve Premium veya Vip paket tercih etmeyen kullanıcılarımızın seyahatlerinde yardıma ihtiyaç duyduklarında bize ulaşabilecekleri bir yardım sistemidir.

  Seyahatinizde yardımımıza ihtiyaç duyduğunuzda, seyahate çıkarken size verdiğimiz seyahat planının içerisinde yazan danışmanınıza ait e-posta üzerinden kendisine göndereceğiniz e-postaya 5-15 dakika arasında danışmanınız tarafından yanıt verilerek, sorununuzun çözümü sağlanacaktır.

  +Danışmanlık Paketleri Nelerdir ?

  Sizlere sunduğumuz 3 adet paketimiz vardır.

  Standart Paket ;

  4 kişiye kadar olan seyahatlerinizde günlük 4.90 Amerikan Dolarıdır. 4 kişinin 10 günlük bir seyahat planı 49 Amerikan Dolarına mal olmaktadır. 4 kişi sonrası her kişi için 2 Amerikan Doları / Gün dür. Yani 6 kişi 10 günlük bir seyahata çıkıyor ve danışmanlık almak istiyorsanız bu danışmanlık paketinin size maliyeti 89 Amerikan Doları olmaktadır. Bu da kişi başına 10 günlük bir seyahat için 15 Amerikan Doları civarında mal olmaktadır. Bu paketin içeriğinde;

  Tüm rota planınız, planladığımız rotalarda gezip göreceğiniz yerler, adresleri ve dilerseniz google maps konumları, bu yerlere ulaşmak için kullanacağınız ulaşım araçları ve ücretleri, rota içerisinde bulunan şehirlere ulaşım alternatifleri ve fiyatları, restoran tavsiyeleri ve bu restoranlara ulaşım seçenekleri, fiyatları ve restoran maliyetleri, seyahatiniz için bütçenize uygun otel ya da hostel tavsiyeleri ve buralara ulaşım seçenekleri. Önerdiğimiz günlük tur ya da aktivitelerin en uygun fiyatlı olanlarını sizin için bulacağımız, seyahat edeceğiniz ülkeye sizin için en ucuz uçak biletini bulma çalışmaları ve bunun gibi seyahatiniz öncesinde ve esnasında yardıma ihtiyaç duyacağınız bir çok konuda danışmanlık vereceğimiz paket seçeneğidir.

  Premium Paket ;

  Bu paketin size maliyeti 4 kişiye kadar günlük 9.90 Amerikan Dolarıdır. 10 Günlük bir seyahat için 4 kişinin toplam maliyeti 99 Amerikan Doları olup, 4 kişiden sonraki ekstra her kişi için günlük 5 dolar alınmaktadır. Yani 6 kişilik bir grubun 10 günlük seyahat maliyeti 199 Amerikan Doları olup, kişi başına maliyet 33 Amerikan Doları civarında olmaktadır. Bu pakette seyahat eden herkes whatsapp online yardım grubuna dahil edilecektir.

  Standart paketteki tüm hizmetlere ek olarak, Online yardım dediğimiz whatsapp grubu hizmetini alabileceğiniz, otel ya da hostel rezarvasyonlarını sizin için gitmeden yaptıracağımız ( ücreti gidince otele ya da hostele ödeyeceksiniz ), önerdiğimiz aktiviteler için siz gitmeden rezarvasyon yaptıracağımız paket seçeneğidir.

  Vip Paket ;

  Bu paketin ücreti 4 kişiye kadar günlük 14.90 Amerikan Dolarıdır. 4 kişinin 10 günlük toplam danışmanlık bedeli 149 Amerikan Doları olup, 4 kişiden sonraki ekstra her kişi için günlük 10 Dolar alınacaktır. Yani 6 kişilik bir grubun 10 Günlük bir seyahat danışmanlık ücreti toplam 350 Amerikan Dolarıdır. Bu paketin kişi başı maliyeti 58 Amerikan Doları civarındadır.

  Standart ve Premium paketin tüm içeriklerine sahip olup, ekstradan Sesli Rehber dediğimiz gezilecek yerlerin Türkçe anlatımlarını içeren ses kayıtlarına sahip olacağınız, arzu ettiğiniz durumlarda ülkeye ait uber, grab ya da başka bir uygulama üzerinden sizin yerinize taksi çağırabileceğimiz, kısacası güvenle seyahat edebilmeniz için her türlü desteği size verebileceğimiz Full Pakettir.

  Paket ücretleri danışmanlık onayını verdiğiniz zaman banka hesaplarımıza yatırılacak ve seyahat planınız danışmanınız tarafından hazırlanmaya başlanacak 48-72 saat bir süre aralığında tarafınıza gönderilecek ve whatsapp grubu kurulacaktır.

  +Benim İçin Hangi Paket Uygun ?

  Bu tamamen sizin şahsi fikrinize kalmış bir durumdur. Eğer gezdiğiniz yerlerde İngilizce sorunum yok, herhangi bir yarıdıma ihtiyaç duymadan her işimi halledebilirim, Türkçe Sesli Rehbere ihtiyacım yok şeklinde düşünüyorsanız, sadece Standart Seyahat Planı sizin için uygun olacaktır.

  Eğer ben gezdiğim yerlerde anlık yardımlara ihtiyaç duyabilirim, dil konusunda sıkıntılar yaşayabilirim, otel rezervasyonları ve uçak biletleri ile uğraşmak istemiyorum derseniz Premium Paket sizin için en uygun seçenek olacaktır.

  Eğer gezdiğiniz yerler hakkında Türkçe Sesli Rehberlik ihtiyacı duyar, seyahatinizin her anınında yanınızda sizin gözünüz olarak bulunmamızı isterseniz Vip paket seçeneği ile rüya tatilinizi geçirebilirsiniz.

  +İstediğim Gün Sayısı Kadar Hizmet Alabilir miyim ?

  Elbette.

  12 Günlük bir seyahat planınız var ve bizden bunun sadece 5 gününde danışmanlık talep ettiniz. O taktirde istediğiniz gün sayısı kadar bir seyahat planı hazırlar ve paket seçeneklerine göre o gün sayısı kadar hizmet alabilirsiniz.

  Kısacası seyahat süreniz ne kadar olursa olsun, isterseniz her günü için isterseniz 1 günü için danışmanlık paketi alabilirsiniz.

  +Gitmeden Günlük Tur Paketlerimi Satın Alabilir miyim ?

  Danışmanlık paketlerimizden herhangi birini aldığınızda, dilerseniz size önderdiğimiz günlük aktivite ve turların hizmetlerini seyahatinize çıkmadan önce sizin için satın alabiliriz. Satın alma işleminin ardından size gerekli bilgileri verebiliriz. Tura nereden katılacaksınız, ya da tur firması sizi nereden alacak, tur saatleri, turun içerikleri vs. Dilerseniz sadece bizim size önerdiğimiz değil, sizin isteyeceğiniz ekstra turlar içinde siz gitmeden önce alım işlemi yapabiliriz.

  Tur paketlerinin ya da günlük aktivitelerin satın alınabilmesi için turun bedelinin tarafımıza ödenmesi gerekmektedir. Ödeme yapmanızın ardından paket sizin adınıza satın alınacak ve tur ile ilgili tüm bilgiler tarafınıza yollanacaktır.

  +Gideceğim Ülkede Rehberlik Hizmeti Sağlayabilir misiniz ?

  Şu anda bu hizmeti sadece İran ve Ukrayna da verebilmekteyiz. Bu ülkelerden Vip danışmanlık paketi satın alırsanız, Türkçe bilen rehber hizmeti sağlayabiliriz. Bu rehberlerin günlük ücretlerini size söyleyebiliriz. Ücretler bize değil rehberlere ödenecektir. PMT nin bu rehberlik hizmetinde aldığı herhangi bir ekstra ücret yoktur.

  Ekim ayından itibaren Asya Kıtasında herhangi bir ülkede kişisel rehber bulmanıza yardımcı olabileceğimizi de şimdiden söyleyebiliriz.

  +Danışmanlık Hizmeti Almak İçin Nereden Başlamalıyım ?

  Seyahat Planlama Formu

  Linkine tıklayarak form da sorulan sorulara yanıt verip formu gönderdiğinizde, ekibimiz sizinle mail üzerinden irtibata geçecektir.

  +Ucuz Uçak Bileti ve Otel Bulabilir misiniz ?

  A Sınıfı Türsab Belgemiz olduğu için zaman zaman ucuz uçak bileti ve ucuz otel konusunda avantajlı fiyatlar bulabiliyoruz.

  Bu fırsatlar çıktıkça sitemizin menüsünden bulunan forum linkine tıkladığınız zaman açılacak olan forum sayfamızda duyu şeklinde sizlerle paylaşacağız.

  Dilerseniz bu biletleri ve otel rezervasyonlarını sizin için, ücretini alım yapmadan ödemek kaydı ile, sizin adınıza satın alabiliriz.

  Mail listemize üye olursanız, uygun uçak bileti ve otel fırsatı çıktığında mail ile bilgilendirme yapacağız.

  +Seyahat Arkadaşı Ne Demek ?

  Sitemiz menüsünden bulunan Forum linkine tıkladığınız zaman, sitemizin forum kısmına ulaşacaksınız. Burada zaman zaman üyelerimizin çıkacağı seyahatlerde seyahat arkadaşı araması durumuna denk gelebilirsiniz. Bu arama isteğine forum üzerinden yanıt vererek dilerseniz sonrasında kişisel olarak görüşüp beraber seyahat planlaması yapabilirsiniz.

  Seyahat arkadaşı tamamen Plan My Trip dışında gelişen bir durumdur. Biz seyahat arkadaşı bulma hizmeti vermiyoruz. Bu sadece kişilerin kendi istekleri ile seyahat arkadaşı bulmak için verdikleri ilanlardır.

  Birlikte seyahat edebileceğiniz bir arkadaşı PMT üzerinden bulup seyahat ettiğinizde, yaşayacağınız herhangi bir sorun bizim sorumluluğumuz altında değildir.

  +Ödeme Nasıl Gerçekleştirilecek ?

  Sizinle yapacağımız kısa görüşmenin ardından, danışmanlık hizmeti almaya karar verirseniz, istediğiniz paketin toplam ücretini size vereceğimiz banka hesabına yatırabilirsiniz. Böylelikle hayal ettiğiniz seyahati planlamak için çalışmalarımıza başlayabiliriz.

  +Size Güvenebilir miyim ?

  Elbette.

  Türkiye de sadece çok büyük seyahat acentaların alabildiği A Sınıfı Türsab belgesine sahibiz. Bu da demek oluyor ki, bizimle ilgili herhangi bir konuda şikayetiniz olursa, yetkili kurum olan Türsab a başvurunuzu yapabilirsiniz. Dilediğiniz taktirde Türsab belgemizin bir fotoğrafını tarafınıza iletebiliriz.

  Bizler PMT ekibi olarak, sizlerin turlar olmadan rahat ve güvenli bir seyahat yapmanızı sağlamak için bu oluşumu kurduk. Dilediğiniz zaman danışmanlarımızın şahsi Sosyal Medya hesaplarına ulaşabilir ve onları sosyal medya hesaplarından ekleyebilirsiniz.

  İletişim bölümünde verdiğimiz telefon numaralarından bize dilediğiniz zaman ulaşabilir ve adresimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.