Özel Geziler

Thaipusam Festivali

Bir milyondan fazla insanın ve on binlerce turistin ilgisini çeken Malezya’nın Hindu festivali Thaipusam kutlamaları, Kuala Lumpur’daki Sri Mahamariamman Tapınağı’nda başlayıp, tapınaktaki çarpıcı mağaraya doğru 272 adımlık bir yolculuktan sonra sona eren sekiz saatlik bir olaydır.

MALEZYA

5 Ocak – 5 Şubat

Çin Yeni Yılı

Çin Yeni Yılı , bölge genelinde kutlanan Asya’daki festivaller arasındadır, ancak bizim seçimimiz, üç günlük bir parti ile Çin dışında en iyi kutlamaları yapan Singapur’dur.

SİNGAPUR
1-5 Şubat

Holi

Holi (ayrıca Love Festivali denir) Renk Festivali genellikle Mart ayında düzenlenen eski bir Hindu dini bayramıdır. Tüm Hindular ve özellikle Hindistan , Nepal ve Pakistan’da kutlanan Holi, Güney Asya’da ve tüm dünyada büyük bir Hindu topluluğunun olduğu her yerde Hindu olmayanlar ile popülerlik kazanmıştır.

HİNDİSTAN
Mart 1-15

Taiwan Fener Festivali

Asya’da birçok fener festivali var, ancak belki de en çarpıcı ve en ünlüsü Pingxi Bölgesinde düzenlenen Tayvan Fener Festivali . Çin ve Vietnamlılar tarafından da düzenlenen daha geniş Fener Festivali’ni kutlamak için Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı Turizm Bürosu tarafından düzenlenen bu kültürel festival, tüm Tayvan’da birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor .

TAIWAN
19 Şubat – 2 Mart

Songkran - Su Festivali

Bellki de Tayland’ın en enerjik ve iyi bilinen kültürel festivali olan Songkran, ana caddelere kalabalık getiriyor, parlak renkli tebeşirler ya da birbirleriyle konuşarak su atan insanlar. Kovalar, kaseler, su tabancaları ve hatta hortumlarla donanmış gençler ve yaşlılar, dost canlısı su savaşına katılırlar

TAYLAND
13-15 Nisan

Rainforest Dünya Müzik Festivali

Rainforest Dünya Müzik Festivali, Kuching’deki Sarawak Kültür Köyü’nde düzenlenir ve Malezya’daki en büyük müzik etkinliklerinden biridir. Ana sahne Borneo Ormanı’nın göbeğindeki yemyeşil yeşilliklerin ortasında yer almakta, yerel ve bölgesel Malezya ve Asya mutfağını sunan yiyecek ve içecek tezgahları, tatmin edici bir sanat ve el sanatları alanı bulunmaktadır.

MALEZYA – Bornoe
12-14 Temmuz

Everest Ana Kamp Tırmanışı

Kathamandu’dan başlayan macera inanılmaz manzaralar eşliğinde Everest Ana Kampa kadar sürüyor. Milyonlarca yıldızın altında yaşanan bir gece ve dağdaki yerel halkın yaşamlarına dokunarak çıkılan dünyanın zirvesi

NEPAL
Ekim – Mayıs

Boryeong Çamur Festivali

1998’den beri, Boryeong Çamur Festivali her yıl yaz aylarında düzenlenmektedir. Güney Kore’nin batısındaki Daecheon sahil bölgesinde düzenlenen bu kültürel festival, 1998’deki kuruluşundan bu yana 2.2 milyondan fazla ziyaretçiye ulaştı. Aslen Boryeong çamur kozmetik ürünleri için bir pazarlama aracı olarak tasarlanırken, iki haftalık etkinlik Koreliler arasında popüler oldu.

GÜNEY KORE
12-21 Temmuz

Full Moon Party

Her ay Tayland’ın Koh Phangan adasında Haad Rin sahilinde yapılan ve binlerce turistin adaya gelme nedeni olan Full Moon Party, kovaların içine karıştırılan envai çeşit içkileri içen insanların sabaha kadar eğlendikleri ve sonra sahilde uyudukları efsane bir deneyimdir.

TAYLAND
Her Ay

Kış Işık Festivali

Çiçeklerin kokusu ile birlikte gelen ziyaretçiler gibi ünlü kış tünelinin tadını çıkarmak için binlerce insan alana geliyor ve beraberindeki zarif ışık şovları ve tema parkının tamamını ve sularını örten tasarımları insanlara eşlik ediyor. Çevre üzerindeki etkiyi azaltmak için güneş panelleri kullanılarak şarj edilen yedi milyondan fazla LED ışıkla oluşturulan Japonya’nın en büyük kış aydınlatması, her yıl temalı ışık gösterileri içeriyor.

JAPONYA
15 Ekim – 15 Mart

İran Nevruz Kutlamaları

Bir inanış Nevruz’u Zerdüşt’le irtibatlı görür. Buna göre Zerdüşt, eskiden beri var olan ve ateşin kutsiyeti anısına kutlanan bahar bayramını Nevruz şeklinde düzenleyerek yeniden tesis etmiştir . Zerdüşt’ü Nevruz bayramının başlatıcısı olarak gören bu görüşün çeşitli Ortaçağ İslam kaynaklarınca da benimsenmiş olduğu bilinmektedir.

İRAN
21-24 Mart

Halloween

Dünyanın hemen her ülkesinde her yılın Ekim ayı sonlarında kutlanan Cadılar Bayramı olarakta bilinen kutlamalardır. Bizzat bir kaç Halloween a katılan danışmanlarımızın düşünceleri, en iyi kutlamaların Japonya’nın Osaka kentinde olduğunu yönündedir

JAPONYA
31 Ekim