Nepal

Nepal Seyahat Fikirleri

Nepal, dünyanın en çarpıcı manzaralarından bazılarında trekking fırsatları ile ünlüdür. Himalaya Dağları, Annapurna Pisti boyunca uzanan küçük kasabaları keşfederken veya Everest Base kampına doğru ilerlerken nefes kesici bir fon oluşturur. Trekking seçenekleri bol ve her türlü konfor seviyesine hitap ediyor. Katmandu’nun hemen dışında iki veya üç günlük bir yürüyüş bulmak kolaydır veya Himalaya Dağları’nı oluşturan çeşitli manzaraları keşfederek bir ay süren maceraya atılabilirsiniz.
Diğer açık hava etkinlikleri arasında rafting, orman safarileri ve yamaç paraşütü yer almaktadır; ancak yürüyüş, Nepal’deki en üst düzey deneyimdir. Pek çok gezgin bu nedenle ülkenin başkenti Katmandu’ya uçuyor. Nepal’in gerçek çekiciliği doğal manzarası olsa da, Katmandu ülkenin zengin kültüründe harika bir bakış açısı sunuyor. Ülke nüfusunun yarısından fazlası bu şehirde yaşıyor.
Burası duyular için bir şehir. Gecenin geç saatlerinde açık olan restoranlarda Nepal yemeklerinin tadını çıkarın, sokaklarda dolaşın, maymunlarla dolu tapınakları ziyaret edin ve yerlilerle tanışın. Nepal halkı karşılaşacağınız en arkadaş canlısı insanlar.
Budizm ve Hinduizm bu canlı ülkede buluşuyor ve bu en iyi Katmandu çevresindeki tapınaklara ve manzaralara yansıtılıyor.
Nepal’deki seyahat masrafları belki de dünyadaki en düşük maliyetlerden bazılarıdır. Özellikle trekkingler sırasında günde birkaç dolardan biraz daha fazla harcama yapabilirsiniz. Bazı yollar bir taşıyıcı veya rehber gerektirirken, diğerleri en iyi şekilde kendi başınıza gideceğiniz yerlerdir. Zindelik seviyenizi değerlendirin ve diğer gezginlerden bir rehberin sizin için gerekli olup olmadığına karar vermeden önce bir parkurun ne kadar iyi işaretlendiğini öğrenmelerini isteyin.
Dağlara doğru ilerlerken, yiyecek ve su maliyeti artacaktır. Suyu sterilize etmek için kendi yönteminizle hazırlanın ve bütçenizi biraz rahatlatın. Çoğu konukevi, restoranında bir yemek yemenizi ister bu yüzden taahhütte bulunmadan önce bu politikayı onaylayın. Çoğu restorandaki yemekler fiyat ve kalite bakımından karşılaştırılabilir olduğundan, bu politika otel fiyatlarının minimumda kalmasını sağlar.

Nepal yemekleri, Hint mutfağının bazı yönlerini, Tibet yemeklerinin bazı özellikleri ile birleştirir. Pirinç çoğu yemeğe eşlik eder ve genellikle mercimek yemeği de vardır. Ülkenin ulusal Daal Bhaat yemeği her yerde bulunur ve hemen her menüde bulunabilir.

Daal Bhaat Tarkaari: Nepal’in ulusal yemeği pirinç ve tarkaari ile servis edilen mercimek yemeğidir. Tarkaari baharatlarla servis edilen bir sebze karışımıdır. Nepal’de herhangi bir süre geçirirseniz, hemen hemen her restoranda kahvaltı, öğle veya akşam yemeği için uygun olan bu yemeğe aşina olursunuz.

Momos: Bu, genellikle domates bazlı bir sosla servis edilen geleneksel bir et veya sebze böreği yemeğidir. Katmandu’dayken gece geç saatlerde bir şeyler atıştırmak için popüler bir seçenek. Yürüyüşlerde, çoğu momo sebzelidir ve şehirdeki seçeneklerden önemli ölçüde daha pahalıdır.

Samosas: Bu et veya sebze böreği yemekleri derin yağda kızartılır ve bir sos ile servis edilir. Şehirlerde bulabileceğiniz popüler bir sokak yemeği.

Annapurna Pisti
Nepal’deki en popüler treklerden biri olan bu yol, sizi Annapurna Bölgesi’ndeki köylerden geçirir ve tamamlaması iki haftadan biraz fazla sürer. Trekteki en yüksek nokta 5400 metre yükseklikteki Thorung La Geçidi. Orta derecede bir zorluk seviyesi vardır ancak yüksek irtifa bazıları için zorlayıcı olabilir.

Everest Ana Kampı
Lukla’dan başlayarak, bu Everest Ana Kampı’na kadarki en popüler trek. İyi işaretlenmiş, popüler bir yol ve yürüyüş oldukça zor olsa da, dinlenip geceyi geçirmek için birçok yer var.

Royal Chitwan Milli Parkı
Bir orman safarisi yapmak ve fil ile gezmek için harika bir yer olan Chitwan Milli Parkı, birçok insanın Nepal’de geçirdiği yürüyüşlere eğlenceli bir alternatif sunuyor.

Nepal Hakkında

Danışmanlık Hizmeti verdiğimiz şehirleri görmek için haritanın sol üst köşesinde bulunan buton üzerindeki ok işaretine tıklayınız

Nepal Günlük Bütçe ( $ Usd )

Gezgin 7$
Ucuz 10$
Turist 26$
Lüks 73$

Bu ortalama seyahat fiyatları, kendi seyahat bütçenizi planlamanıza yardımcı olmak için danışmanlarımız tarafından hazırlanmıştır

Nepal Ne Kadar Pahalı ?

Günlük Konaklama - Ortalama - 1 Kişi 12$
Günlük Yemek - Ortalama - 1 Kişi 6$
Şehirler Arası Seyahat 4$
Eğlence 10$

Turist bütçesine göre verilmiş fiyatlardır. Daha uygun ya da daha pahalı seçenekler mevcuttur. Seyahat danışmanınız bu konuda size seçenekleri sunacaktır

İpuçları

  Nepal Rehber

  Nepal'de rehber tutmak

  Nepal gibi bir ülkeye geldikten sonra taşıyıcı ve rehber tutmak oldukça ucuzdur. Seyahat ederken zamanınız ve esnekliğiniz varsa, kesinlikle en iyi yolu budur. Bu, sizinle seyahat edecek yerel halktan biriyle tanışma ve Nepal’i gerçekten tanımanıza olanak sağlar. Aynı zamanda bütçenize de katkı yapar.
  Yerel halktan bir kişi yanınızda olursa kimse sizden fazla para talep edemez.

  Kathmandu

  Kathmandu'yu pas geçmeyin

  Nepal’in başkenti Katmandu’ya Himalaya Dağları’na giderken yürüyen pek çok insan görürsünüz. Nepal’i ziyaret etmek için bariz sebep doğa yürüyüşü ve açık hava etkinlikleri olsa da Katmandu’yu es geçmeyin. Kathmandu aslında size ülkenin kültürü ve insanları hakkında çok fazla fikir veren çok etkileyici bir şehir. Keşfedilecek çok fazla tapınak var, ancak mahalleleri keşfetmek ve pazarlar arasında dolaşmak gerçekten iyi bir deneyim olabilir. Genellikle yürüyüş yapmak için Nepal’i ziyaret ederken, halkın büyük çoğunluğunun yaşam şeklini görmeniz gerçekten ülkeyi tanımanız için önemlidir.