Malezya

Malezya Seyahat Fikirleri

Modern Malezya’nın zarif plajları, hareketli şehirleri, çeşitli yemek seçenekleri ve dost canlısı insanları vardır. Nüfusun % 60’ı Malay, geri kalan kısmı Çin, Hint ve diğer etnik gruplardan oluşuyor. Ulusun gelenekleri, kültürü, festivalleri ve dinleri eşit derecede farklıdır. Ülke güçlü bir teknoloji endüstrisine sahip ve Güneydoğu Asya’nın en zengin ülkelerinden biri. Bu ülkedeki toplu taşıma araçları, yerel metro ve otobüs sistemlerinden şehirlerarası otobüs geçişlerine kadar, etrafta dolaşmak çok kolaydır. İngilizce burada da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Bu çok misafirperver yerliler size kendi ülkelerini göstermeye isteklidirler. İster Asya’ya ilk kez seyahat ediyor olun, ister bölgedeki kültürel açıdan eşsiz ülkelerin birçoğunu ziyaret etmiş olun, Malezya’nın sizi şaşırtacağından ve etkileyeceğinden emin olabilirsiniz. İyi kurulmuş bir seyahat ve turizm altyapısına sahiptir ve Güneydoğu Asya standartlarına göre bile hala inanılmaz derecede uygun bir destinasyondur. Sırt çantalılardan lüks tatilcilere kadar tüm seyahat türlerine hitap ediyor, gerçekten herkes için bir şeyler var.

Genel olarak seyahat masrafları Malezya’da oldukça düşük olmasına rağmen, para harcamamak için kullanabileceğiniz bazı püf noktaları vardır. Çoğu taksinin sayacı yoktur, bu yüzden önceden bir fiyat görüşmesi yaptığınızdan emin olun. Lezzetli, ucuz ve otantik yemek seçenekleri sunan çok sayıda sokak tezgahı var. Pazarlık becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, yiyecek bir şeyler almak için hediyelik eşyalardan eve götürmek için her şeyi alabileceğiniz yerel bir pazara gidin. Piyasalarda sık sık bazı mükemmel fırsatlar elde edebilirsiniz. Ayrıca alkol satın almayı da bir daha düşünün. İçecekler Güneydoğu Asya’nın çoğunda serbestçe satılsa da, Malezya Müslüman bir ülke. Kesinlikle alkol bulabilirsiniz, ancak yerel kültüre saygısız olduğu için içmemeyi düşünebilirsiniz ve içmemek seyahat masraflarınızı önemli ölçüde azaltacaktır. Çünkü içki pahalıdır.

Malezya, gezginlere sunacak çok şeyi olan çeşitli bir ülkedir. Plajları, kültürü veya gece hayatını ziyaret ediyor olursanız, bu büyüleyici ülkede beklenenden çok daha fazlasını bulursunuz. Güneydoğu Asya’da gezinmesi en kolay ülke olabilir ve bölgeyi hiç yaşamamış olanlar için harika bir giriş yeridir.

Malezya yemekleri hem Çin hem de Hint kültürlerinden ağır şekilde etkilenmektedir. Malay mutfağının yanı sıra en küçük kasabalarda bile bol miktarda Hint veya Çin restoranı bulacaksınız. Penang adasındaki George Town, ülkenin en iyi yemeklerinden birini arıyorsanız ziyaret etmek için mükemmel bir yer. Ülke genelinde mevcut seçeneklerin çeşitliliği, bölgenin zengin etnik çeşitliliğini vurgulamaktadır.

Nasi lemak: Nasi lemak, pirinç, hindistan cevizi kreması ve sütten yapılan Malay kahvaltı tabağıdır. Genellikle muz yaprağına sarılı olarak servis edilir. Neredeyse her yerde bulunur ve birçoğu ülkenin milli yemeği olduğunu iddia eder.

Rendang: Rendang, baharatların tamamı emilene kadar haşlanmış etten yapılan kuru bir kuru yemektir. Genellikle festivallerde, özellikle Endonezya ile güçlü bağları olanlarda servis edilir.

Satay: Satay, genellikle tavuk veya dana eti ile yapılan baharatlı et şişleridir. Izgara haline getirilir ve ardından fıstık daldırma sos ile servis edilir. Bunları genellikle sokak tezgahlarında bulabilir ve harika, ucuz bir, gece geç atıştırma seçeneği yapabilirsiniz.

George Town – Penang
Açık ara Asya’nın en güzel şehirlerinden bir tanesi Penang Adasında ki George Town şehridir. Cadde süslemeleri, duvar resimleri, etnik tarihi ve bozulmadan duran bir çok yapısı ile kesinlikle uzun süre vakit geçirilmesi gereken bir Malezya şehridir.

Gezilip görülecek o kadar fazla yeri ve o kadar fazla alternatif aktiviteleri var ki; bu şehre geldiğinizde buradan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Putrajaya
Bir çok turistin pas geçtiği ama Plan My Trip danışmanlarımızın ısrarla tavsiye ettiği bir şehir Putrajaya.
Kuala Lumpur dan sadece bir kaç saat uzaklıkta, inanılmaz derecede gelişmiş ve muhteşem bir doğaya sahip olan dünyalar güzeli Putrajaya

Biz Plan My Trip olarak, Asya da ki en güzel şehirler listemize Putrajaya’yı hiç düşünmeden koyuyoruz. Bu şehri kesinlikle atlamayın

Malezya Hakkında

Danışmanlık Hizmeti verdiğimiz şehirleri görmek için haritanın sol üst köşesinde bulunan buton üzerindeki ok işaretine tıklayınız

Malezya Günlük Bütçe ( $ Usd )

Gezgin 14$
Ucuz 26$
Turist 73$
Lüks 230$

Bu ortalama seyahat fiyatları, kendi seyahat bütçenizi planlamanıza yardımcı olmak için danışmanlarımız tarafından hazırlanmıştır

Malezya Ne Kadar Pahalı ?

Günlük Konaklama - Ortalama - 1 Kişi 36$
Günlük Yemek - Ortalama - 1 Kişi 13$
Şehirler Arası Seyahat 16$
Eğlence 26$

Turist bütçesine göre verilmiş fiyatlardır. Daha uygun ya da daha pahalı seçenekler mevcuttur. Seyahat danışmanınız bu konuda size seçenekleri sunacaktır

İpuçları

  Hint Yemekleri

  Malezya'da Hint Yemekleri Deneyin

  Malezya’daki nüfusun neredeyse üçte biri Hint olduğundan, lezzetli ve otantik Hint yemeklerinin tadını çıkarmak için harika bir ülke. Ülke genelinde hemen hemen her şehirde bazı ilginç spesiyaliteler deneyebileceğiniz harika restoranlar var, ancak en iyi seçeneklerden bazıları Georgetown’daki Penang adasında. Mutfak turu yapın ve spesiyallerin tadına bakmak için restorandan restorana atlayın.

  Yeryüzündeki Cennet

  Tioman Adası

  Plan My Trip danışmanımızın gidip aşık olduğu inanılmaz bir ada. Hemen hemen hiç bir Türk turistin gitmediği Malezya’da bakir kalmış müthiş bir cennet.
  Gece binlerce yıldızın altında, vergi olmadığı için, ucuz içeceğinizi yudumlayacağınız, yağmur ormanları ve okyanus arasında kalmış bir doğa harikası.
  Kendinize bir iyilik yapın ve Tioman Adasına gidin.
  Her ne kadar ulaşım biraz zor olsada, Plan My Trip danışmanları size bu konuda gerekli tüm bilgileri vereceklerdir.