Japonya

Japonya Seyahat Fikirleri

Japonya, kültür, çeşitlilik, modern teknoloji, eski dünya karakteri ve doğu cazibesinin harika karışımı nedeniyle seyahat etmek için eşsiz bir ülkedir. Modern ev konforu her zaman mevcuttur, ancak kendinizi kafa karıştırıcı bir sosyal veya kültürel durumda bulmak hiç şaşırtıcı değildir. Tokyo’nun renkleri, manzaraları ve sesleri gecenin ilerleyen saatlerinde adrenalinle doludur, ancak sabahları erken uyanırsanız, tarihin içinde gizlenmiş bir şehrin karakterini ve cazibesini bulabilirsiniz. Tokyo’da veya başka yerlerde günlerce dolaşmak kolaydır. Karaoke için bir yer bulun, biraz erişte yiyin, bir parkta gezinin ya da alışveriş yapın. Japonya şehirlerinin enerjisi sizi bütün gece ayakta tutar. Konfor bölgesinin dışına çıkmanıza izin verin. Hem bu modern hem teknoloji güdümlü ülkeyi keşfettiğinizden emin olun, fakat aynı zamanda eski şehirlerin eski sokaklarında kaybolun. Bir dükkana girin ve çaydanlık satan yaşlı adamla tanışın. Sokaktaki bir duraktan atıştırmalık bir şeyler alın ya da öğle yemeğinde iş insanları ile birlikte konveyör bantta suşi keyfi yapın.

Ülke genelinde eski teknolojinin yanında modern teknolojinin olduğu yerler bulacaksınız. Bu teknoloji güdümlü bir ekonomi, ancak geleneksel değerlere sıkı sıkıya bağlı. Kültür ve geleneklerinde kararlı bir şekilde izole kalırken, aynı zamanda batı etkilerini aynı anda kucaklamayı başarır. Hala evin tüm konforunu sunan eşsiz ve aydınlatıcı bir ülke.

Japonya genel olarak ziyaret edilmesi gereken pahalı bir ülkedir, ancak para tutabilmek için kullanabileceğiniz bazı stratejiler vardır. Burası couchsurfing denemek için harika bir ülke. İngilizce bilen ve size etrafı gezdirmek isteyen bir ev sahibi bulursanız, ülke hakkında içeriden bir bakış açısı kazanacak ve
kaçırmış olabileceğiniz restoranlarda farklı yiyecekleri deneyebileceksiniz. Dışarıda yemek yemek, özellikle büyük şehirlerde de pahalı olabilir. Öğle yemeği genellikle daha ucuz bir seçenektir, bu nedenle kendi akşam yemeğinizi pişirip öğle yemeğini yiyebiliyorsanız, her iki dünyanın da en iyisine sahip olacaksınız. Ayrıca, bahşiş verme Japonya’da bir gelenek değildir. Birkaç dolar bırakmayı planlasanız bile, garsonunuzun kafası karışabilir veya muhtemelen kırılabilir.

Japon yemekleri zengin lezzetleri eşsiz şekillerde bir araya getirir. Japonya’daki birçok restoran, batı ülkelerinde bulunan Japon restoranlarından önemli ölçüde değişebilir. Özellikle suşi Japonya’da oldukça farklı. Karmaşık kombinasyonlar yerine kaliteli içeriklere odaklanan daha basit suşi yemekleri bekleyebilirsiniz. Japon yemeklerinin tadına bakarken konfor alanınızın dışına çıkmanız önemlidir ve büyük olasılıkla hoşunuza gidenlerden dolayı şaşıracaksınız.

Tempura: Bu pişirme tarzı, dövülmüş ve derin yağda kızartılmış deniz mahsulleri veya tipik olarak pilav ve soya bazlı daldırma sosu ile servis edilen sebzeleri içerir. Batı kültürlerinde de popülerlikle büyümüştür, bu yüzden onu dünyadaki menüler üzerinde bulabilirsiniz.

Sashimi: Sashimi, ince dilimlenmiş çiğ et, daldırma sos ile servis edilir. Genellikle deniz ürünlerinden yapılmış ve suşi ile ilgili olmasına rağmen, bu her zaman böyle değildir.

Gyoza: Bu, buharda pişirilmiş veya kızartılmış domuz eti veya sebze dolgulu köftelerin Japonca sürümüdür. Genellikle akşam yemeğinde meze olarak servis edilir ve ülkedeki çoğu Japon restoranında mevcuttur.

Kinkakuji Tapınağı
Kyoto şehrinde bulunan ve Japon mimarisinin en ihtişamlı yapılarından bir tanesi olan tapınak, hem yapı olarak hem doğa olarak muhteşem bir görüntü sunuyor. Bir gölün kenarında inşa edilmiş tapınak çevresinde dünyanın bütün renklerini görecek ve inanılmaz fotoğraflar çekebileceksiniz.

Gion Mahallesi
Gion, Japonya’nın Kyoto kentinde bir mahalle. Geyşa yetiştiren okulların, geyşa evlerinin ve konuklara hoş vakit geçirtmek için olanak sunan çay ocaklarının yoğun olarak bulunduğu bölge.

Bölgeye ulaşım oldukça kolay. Kyoto merkezden yürüme mesafesinde. Sokaklarda bir çok Geyşaya rastlayabilirsiniz.

Japonya Hakkında

Danışmanlık Hizmeti verdiğimiz şehirleri görmek için haritanın sol üst köşesinde bulunan buton üzerindeki ok işaretine tıklayınız

Japonya Günlük Bütçe ( $ Usd )

Gezgin 21$
Ucuz 47$
Turist 116$
Lüks 287$

Bu ortalama seyahat fiyatları, kendi seyahat bütçenizi planlamanıza yardımcı olmak için danışmanlarımız tarafından hazırlanmıştır

Japonya Ne Kadar Pahalı ?

Günlük Konaklama - Ortalama - 1 Kişi 45$
Günlük Yemek - Ortalama - 1 Kişi 22$
Şehirler Arası Seyahat 38$
Eğlence 24$

Turist bütçesine göre verilmiş fiyatlardır. Daha uygun ya da daha pahalı seçenekler mevcuttur. Seyahat danışmanınız bu konuda size seçenekleri sunacaktır

İpuçları

  Japonya'da Bahşiş

  Bahşiş vermeniz tavsiye edilmez

  Japonya’da hizmet aldığınız şahışlara bahşiş vermek yanlış anlaşılabilir. Bir yemekten sonra garson için bir masaya para bırakırsanız, “hey, paranızı unuttunuz!” şeklinde bir cevap alabilirsiniz. Minnettarlığınızı göstermek istiyorsanız, teşekkür edin ve kişiyi hizmet kalitesinden dolayı övün.

  Couchsurfing

  Yerel Halkın Evlerinde Kalabilirsiniz

  Japonya, özellikle düşük bütçeyle seyahat ediyorsanız, pahalı bir yer. Bu, durum couchsurfing kullanmanız için bir fırsat. İngilizce bilen bir ev sahibi bulursanız size oldukça yardımcı olur, ve genellikle size şehirlerin etrafını göstermek için istekli olabilir. Ayrıca, ülkenin bilmediğinizden dolayı kaçıracağınız karmaşıklıklarını görmenize yardımcı olur. Yerel restoranlar bulabilir ve başka türlü öğrenemeyeceğiniz yemekler sipariş edebilirsiniz. Yerel mekânları bulabilir ve bir otelde ya da hostelde kalıyorsanız, sizden daha fazla sakinle buluşabilirsiniz.