Hindistan

Hindistan Seyahat Fikirleri

Hindistan, dünyanın en ekonomik ve etkileyici yerlerinden biridir. Aşırılıklarla dolu bir ülkedir. Canlı renkleri, zengin kokuları ve güçlü lezzetlerinden, güçlü maneviyatına ve misafirperver halkına kadar Hindistan’da gerçekten herkes için bir şeyler vardır. Yoksulluğun servetin yan yana durduğu, güzelliğin pislikle iç içe geçtiği ve kaosun tam ortasında bulunan bir ülke. Varanasi gibi, din ve maneviyatın özüne dokunduğu şehirler vardır. Başka bir yerde eşsiz, doğal bir güzelliği var ama aynı zamanda dünyada etkili bir güç haline gelen büyüyen bir ekonomiye sahip. İnsanların istekli dostane tavırları oldukça sevimlidir ve yemekler unutulmazdır.

Hindistan’ın engin büyüklüğünün yanı sıra güneyden kuzeye ve doğudan batıya dramatik çeşitliliği, onu birkaç gezi boyunca en kolay ziyaret edilen ülke yapıyor. Keşfedilecek haftalar olsa bile tüm ülkeyi görmek zor olabilir. Kuzeyde, Delhi, Varanasi, Rajasthan ve Agra’nın (Taj Mahal ile birlikte) kültürel ve tarihsel olarak zengin bölgelerini bulacaksınız. Güneyde daha kırsal ve kesinlikle güzel alanlar bulacaksınız; daha rahatlatıcı bir seyahat ve ülkenin en iyi yemeklerinden bazıları. Nereye gidersen git, gerçekten Hindistan inanılmaz!

Hindistan’da seyahat masrafları dünyadaki en düşük maliyetlerden biridir. Bütçe gezginleri buraya akın ediyor, çünkü Hindistan beklenmedik derecede ucuz bir ülke. Ucuz oteller bazı yerlerde birkaç dolara mal olabilirler ve yemekler eşit derecede ucuza satın alınabilir. İyi bir paraya anlaşma yapmanızı sağlamanın en iyi yolu sıkı pazarlık yapmak ve nadiren rezervasyon yapmaktır. Otellerin ve ulaşımın dolduğu yoğun bir zaman diliminde seyahat etmiyorsanız, büyük olasılıkla gelişmiş rezervasyonlara ihtiyacınız yoktur. Bunun tek istisnası trenler. Bazı tren seyahatleri haftalar öncesinden, bazıları ise bir gün önce rezerve edilebilir. Rezervasyonu olmayan bir kasabada görünmek neredeyse her zaman mümkündür ve iyi bir pazarlık yapabilirsiniz. Konfor ve rahatlık için, Mumbai veya Delhi gibi daha büyük şehirlerde rezervasyon yaptırmanız önerilir.

Hint yemekleri zengin ve lezzetlidir. Pirinç bir standarttır ve çoğu yemek naan ekmeği ile birlikte gelir. Geleneksel Hint yemekleri oldukça baharatlı olsa da, turistik bölgelerde oldukça ılımlı bir yemek almak kolaydır. Baharatlı istersen, garsonlara yemeklerinizi “baharatsız” olarak isteyen yabancılara alışkın oldukları için ısrar etmek zorunda kalabilirsin.

Dal Makhani: Bu popüler vejeteryan, yavaş pişirilmiş mercimek tabağı zengin çeşnili ve güveçte pişirilmiş. Genellikle pilav, sebze veya salata ile servis edilir.

Tandoori Chicken: Bu, en meşhur Hint yemeklerinden biridir ve yoğun şekilde baharatlı ve kavrulmuş bir tavuk yemeğidir. Özellikle zerdeçal ve acı biberden dolayı renklidir ve tandır fırında pişirilir. Tipik olarak baharatlı olarak hazırlanır, ancak bazı yerlerde talep ederseniz, baharatsız olarakta hazırlanabilir, hafif bir tada da sahiptir.

Chungdi Jhola: Bu, çok baharatlı ve lezzet bakımından zengin, karidesli bir köri tabağı. Kıyı kentlerinde, özellikle güneyde popüler ve birçok yerlinin gözdesi.

Amber Kalesi
Bu görkemli kale, soluk sarı ve pembe kumtaşı ve beyaz mermerden inşa edilmiş geniş bir saray kompleksi içermektedir ve her biri kendi avlusuna sahip dört ana bölüme ayrılmıştır. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Golden Temple
Amritsar şehrinde bulunan bu muhteşem yapı, her gün binlerce kişinin ziyaret akınına uğruyor. İçeride yabancılar için yatacak ücretsiz yataklarda bulunan tapınakta 3 öğün yemek ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Varanasi Ölü Yakma Törenleri
Hindistan’a kadar gidip Varanasi’ye gitmemek olmaz. Dünyanın en mistik kentlerinden bir tanesi olan bu şehirde, her gün Ganj nehri kenarında bir çok ölü yakma seremonileri yapılıyor.

Hindistan Hakkında

Danışmanlık Hizmeti verdiğimiz şehirleri görmek için haritanın sol üst köşesinde bulunan buton üzerindeki ok işaretine tıklayınız

Hindistan Günlük Bütçe ( $ Usd )

Gezgin 7$
Ucuz 11$
Turist 30$
Lüks 94$

Bu ortalama seyahat fiyatları, kendi seyahat bütçenizi planlamanıza yardımcı olmak için danışmanlarımız tarafından hazırlanmıştır

Hindistan Ne Kadar Pahalı ?

Günlük Konaklama - Ortalama - 1 Kişi 14$
Günlük Yemek - Ortalama - 1 Kişi 4.35$
Şehirler Arası Seyahat 8$
Eğlence 7$

Turist bütçesine göre verilmiş fiyatlardır. Daha uygun ya da daha pahalı seçenekler mevcuttur. Seyahat danışmanınız bu konuda size seçenekleri sunacaktır

İpuçları

  Devlet Otobüsleri

  Hindistan'da otobüs yolculuğu

  Hindistan’daki devlet otobüsleri oldukça iyi. Genellikle özel otobüslerden biraz daha ucuzdur (ancak çok fazla değil) ve daha sık görülürler. Özel otobüs tarifesi uygun değilse veya seyrekse, devlet otobüs terminaline gidin; bir saat kadar bir süre içinde bir otobüse binebilirsiniz (varış noktanıza bağlı olarak).

  Baharatsız Yemek

  Yemekler Sandığınız Kadar Baharatlı Değil

  Yemek zevklerinize hitap eden turistik bölgelerde seyahat ederken, yiyeceklerin çoğunun düşündüğünüz kadar baharatlı olmadığını göreceksiniz. Evde yediğiniz Hint yemeklerinden bile daha yumuşak olabilir. Restoranlar, “baharatsız” yiyecek isteyen batılı turistlere alışkın ve bu şekilde yapmaya hazırlar. Hatta biraz daha heyecanlandırıcı hale getirmelerini isteyebilirsiniz.