Güney Kore

Güney Kore Seyahat Fikirleri

Güney Kore, Kore Yarımadası’nın güney yarısında çok modern ve kozmopolit bir ülkedir. Dünyadaki en yoğun nüfuslu ülkelerden biri, ancak şu anda çok düşük bir doğum oranına sahip. Ülkeye yayılmış büyük bir Hristiyan ve Budist nüfusu var. Kore kültürü büyüleyici bir kültürdür. Çin kültüründen ağır bir şekilde etkilenir, ancak en belirgin olanı yemek, konuşulan dil ve yazı dili olmak üzere ikisi arasında temel temel farklılıklar vardır.
Kore nüfusu, farklı kültürleriyle çok gurur duyuyor ve bunu Güney Kore’de geçirdiğiniz süre boyunca yaşayacağınızdan eminiz. Eşsiz bir yemek ve mimari tarzın yanı sıra Koreliler, en sevdikleri bazıları beyzbol, futbol ve badminton olmak üzere sporun tadını çıkarır.
Pek çok insan, Güney Kore’yi kısmen bir gezi yeri olarak görüyor, çünkü bu kadar modern ve yakınlardaki diğer ülkelerde bulunan geleneksel kültürün bir kısmından yoksun. Bu büyüleyici ülkeyi ziyaret etmek için zaman ayıranlar, Asya kültürüne eşsiz bir bakış açısı sunduğunu göreceklerdir.
Güney Kore’ye Asya’daki diğer seyahat noktalarına giderken de kolayca erişilebilir. Incheon Uluslararası Havalimanı’nda birçok uçuş vardır. Bu ilginç ülkenin bölümlerini keşfedebilmeniz için konaklama sürenizi en az birkaç gün uzatmanız önerilir.
Güney Kore birkaç farklı bölgeye ayrılmıştır. Bir turist olarak her birinde ilginç bir şey bulacaksınız, ancak ziyaret etmek için daha popüler yerlerden bazıları, Gyeongju.
Gangwon, doğal güzelliği, plajları ve kayak merkezleriyle tanınır. Kuzey Chungcheong’da birçok milli park bulunurken, Güney Chungcheong’da bazı ünlü kaplıcalar bulunmaktadır. Kuzey Gyeongsang, tarih ve kültür arıyorsanız gidilecek yer, ancak Güney Gyeongsang’ın çok etkileyici tapınakları ve bazı güzel sahil merkezleri var.
Son olarak, Jeju Koreliler için önemli bir balayı merkezidir. Kore’yi iş veya eğlence için ziyaret ediyor olsanız da, pek çok Koreli’nin evinde samimi bir şekilde karşılanacağınızdan eminiz. Kendinizi evinizde hissetmeniz çok normal. Burada geçirdiğiniz süre boyunca unutulmaz ve benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız.

Kore yemekleri Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde popülerlik kazanmaktadır. Yemekler genellikle pirinç, çorba ve balık ya da et gibi bir proteine dayanır. Bu yemeklere banchan diye değinilen garnitür çeşitleri eşlik ediyor.

Kimchi: Bu en ünlü ve popüler banchan yemeğidir. Kore yemeklerinin çoğuna eşlik etmekte ve mayalanmış lahana ve biberlerden yapılmaktadır. Yine de dikkatli olun çünkü çok baharatlı olabilir.

Doenjang: Bu, çoğu öğünle birlikte sunulan başka bir garnitür. Fermente edilmiş bir soya fasulyesi hamurundan yapılır ve Japon misosuyla karşılaştırılabilir.

Bulgogi: Bu, çeşitli marine etlerden yapılan bir tür Kore barbeküsü. Lokantalar genellikle masada bir ızgara ve ızgarada et pişiriyor.

Kore Demilitarized Zone
Kuzey ve Güney Kore’yi ayıran bu bölgeye, dünyadaki en ağır silahlı bölge deniyor. Aslen 1953’te ateşkes imzalanmıştır. Kuzey Kore’nin gizemli doğası ve bu alandaki uğursuz açıklamaları dünyanın dört bir yanından gelen turistleri çekmektedir. Genel alan iki ülke arasındaki yaklaşık 2 kilometreyi kapsıyor.

Gyeongju
Kuzey Gyeongsang eyaletinde bulunan Gyeongju Silla’nın eski başkentidir. En popüler yerleri Gyeongju Ulusal Parkı, Bulguksa Tapınağı ve Seokguram Mağarası ile birçok tarihi ve kültürel mekana sahiptir.

Jeju Adası
Kore’nin güney kıyılarında olan bu ada, Kore’nin içinde ve dışında en iyi balayı merkezidir. Bir volkan tarafından ortsys çıktı ve ata binme, doğa yürüyüşü dahil güzel manzara ve eğlenceli aktiviteler sunuyor.

Güney Kore Hakkında

Danışmanlık Hizmeti verdiğimiz şehirleri görmek için haritanın sol üst köşesinde bulunan buton üzerindeki ok işaretine tıklayınız

Güney Kore Günlük Bütçe ( $ Usd )

Gezgin 17$
Ucuz 38$
Turist 97$
Lüks 246$

Bu ortalama seyahat fiyatları, kendi seyahat bütçenizi planlamanıza yardımcı olmak için danışmanlarımız tarafından hazırlanmıştır

Güney Kore Ne Kadar Pahalı ?

Günlük Konaklama - Ortalama - 1 Kişi 40$
Günlük Yemek - Ortalama - 1 Kişi 18$
Şehirler Arası Seyahat 22$
Eğlence 26$

Turist bütçesine göre verilmiş fiyatlardır. Daha uygun ya da daha pahalı seçenekler mevcuttur. Seyahat danışmanınız bu konuda size seçenekleri sunacaktır

İpuçları

  Geleneksel Eşyalar

  Hatıra olarak geleneksel bir şeyler alın

  Yerel ve geleneksel bir hatıra eşya arıyorsanız, Güney Kore’de birkaç iyi seçeneğiniz var. Ginseng çayı popüler bir satın alma seçeneğidir ve satın almak için en iyi yer Seul’deki Gyeongdong Bitkisel Tıp Pazarı’dır. Diğer öğeler arasında, Goryeo Hanedanlığı’ndan gelen mavi yeşim seladonlar, el yapımı kostümler, kağıt uçurtmalar ve ülke genelinde pazarlarda bulunabilecek diğer şeyler bulunur.

  Gyeongju

  Hayal ettiğiniz şehir olabilir

  Güney Kore rotanıza mutlaka ama mutlaka gitmek zorunda olduğunuz en mükemmel şehirdir. Doğası, insanları, köyleri ve temizliği ile sanki bu dünyadan değilmiş gibidir.
  Dünyanın bütün renklerini bu şehirde bir saat içinde görebilirsiniz. İnanılmaz geleneksel bir şehirdir. Tıpkı Japonya da ki Kyoto gibi.