Endonezya

Endonezya Seyahat Fikirleri

Endonezya, Güneydoğu Asya’da popüler bir ada ülkesidir. Ülkede, ülkenin yaklaşık üçte biri nüfusa sahip 18.000’den fazla ada bulunuyor. Aynı zamanda dünyanın en kalabalık dördüncü ülkesi ve en büyük Müslüman nüfusuna sahiptir. Ülke Ekvator ile kesişmiştir ve hem Hint hem de Pasifik Okyanuslarında kapsamaktadır. Endonezya’yı dolaşmanın en hızlı yolu uçaklardır. Ne yazık ki bu da en pahalısı. En iyi hava yolu seçenekleriniz Garuda ve Lion Air gibi yerel havayollarıdır. Ucuz uçuşlar sunan bir avuç indirim havayolları da vardır. Feribotlar, Endonezya’yı dolaşmanın popüler bir yoludur. Ana feribot şirketi PELNI’dir ve genellikle yavaş ve hızlı tekne seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz. Her teknede ayrıca çeşitli bilet sınıfları vardır, böylece fiyat ve konfor seviyenizi seçebilirsiniz.

Turistler, muhteşem plajları ve egzotik yağmur ormanlarını içeren dinlendirici ve güzel bir ada tatili için Endonezya’ya geliyor. Ülkenin en popüler yeri Bali, ancak Endonezya’ya çok daha fazlası var. Tropikal ormanlar dünyanın ikinci en büyüğüdür ve maalesef hızla kayboluyorlar. Endonezya’daki en büyük etnik grup Cava ve en yaygın din İslam’dır. İnsanlar turistler için oldukça cana yakın ve misafirperverdir. Daha iyi fiyat alabilmek için pazarlık etmeniz gerekebilir.

Gezgin popülaritesine rağmen, Endonezya bütçe seyahat destinasyonudur. Sahilde gidilecek yerler genellikle iç seçeneklerden biraz daha pahalıdır. Ulaşım, özellikle de çok seyahat etmeyi planlıyorsanız, en büyük masrafınız olacaktır. Daha konforlu ve lüks bir otel arıyorsanız, size uygun birçok seçenek var ve birçoğu batılı emsallerinden daha makul fiyatlı. Endonezya’yı ziyaret etmeyi hedeflediğiniz şey ne olursa olsun, orada yaşadığınız deneyimden etkilenmeniz ve sizi heyecanlandırmansı olasıdır.

Endonezya o kadar fazla farklı adadan oluşmuştur ki yemek konusunda büyük bölgesel farklılıklar bulacaksınız. Adalarda kullanılan yaygın lezzetlerden bazıları yer fıstığı, şeker ve çeşitli biberleri içerir. Bulunması en kolay ve en ucuz yiyecek olduğu için her öğünde kızarmış pilav yemenin rehavetine kapılmak kolaydır, ancak maceracı olmayı ve çok fazla seçenek olduğundan diğer seçenekleride araştırmayı unutmayın.

Nasi Goreng: Nasi Goreng kelimenin tam anlamıyla “kızarmış pilav” olarak çevrilmiştir. Bu yemek, ülkenin her yerinde yaygın olan geleneksel bir Endonezya pilavıdır. Önceden pişirilmiş pilav, tatlandırılmış soya sosu, arpacık soğanı, sarımsak, biber ve demirhindi ile yapılır ve genellikle yumurta, tavuk veya karidesle kaplanır. Ayrıca tuzlu, kurutulmuş balıktan yapılmış ve çok farklı bir tada sahip olan biraz farklı bir versiyonu vardır.

Bakmi: Bu, haşlanmış et veya sebze sosu ile servis edilen ince bir yumurtalı şehriye yemeğidir. Çin kökenli, buğday kökenli bir şehriye. En sık olarak doğranmış tavuk ve soya sosu ile hazırlanır, diğer etlerin kullanılması pek mümkün değildir. Bu yemeği hemen hemen Endonezya’nın her yerinde, restoranlarda veya sokak tezgahlarında bulabilirsiniz.

Perkedel: Bu fazla yağda kızartılmış patates köftesi genellikle et veya sebze ile servis edilir. Arpacık, baharat ve sarımsak ile tatlandırılmış patates püresinden yapılır. Daha sonra yumurtaya batırılır ve kızartılır, genellikle hindistan cevizi ve tavuk çorbasının yanında servis edilir.

Tanah Lot
Tanah Lot, Endonezya’nın Bali adasındaki bir kaya oluşumudur. Fotoğrafçılık için popüler bir turist ve kültürel simge olan antik Hindu hac tapınağı Pura Tanah Lot’a ev sahipliği yapmaktadır.

Uluwatu Temple
Bali adasının belkide en muhteşem manzarasına sahip tapınağıdır. Tapınak olarak çok fazla bir güzellik vaadetmesede, manzarası bakımından tüm Asya da ki en güzel tapınaklardan bir tanesidir.

Borobudur Temple
Borobudur veya Barabudur, Orta Java, Endonezya’daki Muntilan kasabasından çok uzak olmayan Magelang Regency’deki bir 9. yüzyıl Mahayana Budist tapınağıdır. Dünyanın en büyük Budist tapınağı. Tapınak, merkezi bir kubbe ile örtülmüş altı kare ve üç dairesel olan dokuz istiflenmiş platformdan oluşuyor. Tapınak Unesco Dünya Miras Listesindedir.

Endonezya Hakkında

Danışmanlık Hizmeti verdiğimiz şehirleri görmek için haritanın sol üst köşesinde bulunan buton üzerindeki ok işaretine tıklayınız

Endonezya Günlük Bütçe ( $ Usd )

Gezgin 9$
Ucuz 16$
Turist 45$
Lüks 130$

Bu ortalama seyahat fiyatları, kendi seyahat bütçenizi planlamanıza yardımcı olmak için danışmanlarımız tarafından hazırlanmıştır

Endonezya Ne Kadar Pahalı ?

Günlük Konaklama - Ortalama - 1 Kişi 21$
Günlük Yemek - Ortalama - 1 Kişi 11$
Şehirler Arası Seyahat 11$
Eğlence 9$

Turist bütçesine göre verilmiş fiyatlardır. Daha uygun ya da daha pahalı seçenekler mevcuttur. Seyahat danışmanınız bu konuda size seçenekleri sunacaktır

İpuçları

  Endonezya'ya Ulaşım

  Endonezya ulaşım ipuçları

  Endonezya’ya ulaşmak Güneydoğu Asya’dan şaşırtıcı derecede kolaydır. Özellikle, Malezya’dan Penang, Port Klang (Kuala Lumpur’un hemen dışında), Port Dickson, Malacca, Johor Bhru, Tanjung Belungkor ve Kukup gibi çeşitli şehirlerden kalkan günlük feribotlar var. Singapur üzerinden kalkan feribotlarda mevcuttur.

  Sakin Bir Plaj

  Bali civarında sakin bir plaj arıyorsanız

  Sakin bir plaj arıyorsanız, Bali’deki Canggu yakınındaki daha kalabalık seçeneklerden uzakta bir yer olan, Pentai Seseh gidilecek yerdir. Plaj koyu volkanik kumlarla kaplı ve oldukça güzel bir manzaraya sahiptir.